Masaże usuwające zmarszczki

Nie od dziś wiadomo, iż dobrze wykonany masaż może mieć zbawienny wpływ na zdrowie i urodę. Rodzajów masażu jest całe mnóstwo. Na dużą uwagę zasługują masaże mające na celu zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Co więcej, są to masaże, których można się szybko nauczyć i wykonywać je samodzielnie.

Jak wykonać masaż?

Chcąc wykonać masaż twarzy, należy zacząć od przygotowania do masażu. Z racji tego, że zajmie on kilka minut, warto stworzyć miłą atmosferę i znaleźć wygodne miejsce do siedzenia. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym masowaniem twarzy, mogą postawić przed sobą lusterko, aby mogły widzieć, co robią. Twarz, która ma być poddana masażowi, musi być dokładnie oczyszczona. Po oczyszczeniu i osuszeniu twarzy należy nałożyć na nią niewielką ilość kremu – dla nawilżenia i łatwiejszego masowania.

Masaż twarzy powinno się wykonywać tylko trzema palcami, tj. wskazującym, środkowym oraz serdecznym. Masaż standardowo powinno się rozpocząć od masowania brody oraz podbródka delikatnymi ruchami kolistymi w górę. Po kilku chwilach przyjemnego „głaskania”, należy zacząć podszczypywać brodę oraz podbródek (ale bardzo delikatnie!), a następnie kilkakrotnie poklepywać podbródek.

Po takich zabiegach należy przejść w okolice ust. Tutaj również ruchami okrężnymi (samymi opuszkami) masujemy okolice ust, powoli i przynajmniej przez minutę. Następny etap masażu to masaż nosa. Chodzi tutaj przede wszystkim o masaż bruzd wargowo-nosowych. Należy uciskać punktowo (niezbyt mocno) skórę od okolicy nozdrzy przesuwając się w dół, w stronę kącików ust.

Ostatnim elementem masażu twarzy jest masaż czoła. Ów masaż czoła trzeba wykonywać rozpoczynając masowanie zmarszczek znajdujących się pomiędzy brwiami (ważne jest to, aby wykonywać ruchy koliste), przesuwając się w stronę skroni. W tym miejscu trzeba szczególnie uważać, aby zbyt mocno nie naciągać skóry, ponieważ na skroniach jest ona bardzo wrażliwa i cienka.

Można wykonać również masaż rozpoczynając od wewnętrznych kącików oczu, przesuwając się w stronę skroni po brwiach i schodząc aż do kości policzkowych. W tym miejscu należy wrócić w górę do wewnętrznych kącików oczu. Na sam koniec czoło należy odrobinę poszczypać. Ogólnie masaż twarzy nie powinien trwać krócej niż 15-20 minut.

Co daje masaż twarzy?

Dobrze wykonany masaż twarzy daje bardzo wiele. Przede wszystkim znacznie poprawia krążenie krwi. Dzięki temu skóra otrzymuje dużą porcję tlenu oraz składników odżywczych. Wszystko to sprawia, że jest bardziej nawilżona, wygładzona i sprężysta. Jeżeli masaż wykonuje się regularnie, można znacznie polepszyć stan skóry twarzy, spłycić powstałe już zmarszczki i spowolnić proces powstawania nowych.

Samodzielnie czy u kosmetyczki?

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z bogatej oferty masaży oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Jest to zrozumiałe, bowiem w czasie takiego zabiegu, który wykonywany jest przez kosmetyczkę, można się w pełni zrelaksować i wypoczywać. Niestety, mało kto ma czas i pieniądze na to, aby codziennie czy chociaż co drugi dzień chodzić do kosmetyczki. W związku z tym warto nauczyć się wykonywać masaż samodzielnie, a do kosmetyczki udawać się w wolnych chwilach, w ramach relaksu.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin