Podstawowe zasady żywieniowe

Wiele słyszymy na co dzień o tym, jak powinniśmy się odżywiać, jakie składniki są niezbędne, jakie natomiast należałoby odłożyć na bok, by prowadzić zdrowy tryb życia i nie narażać naszego organizmu na wszelkie dolegliwości, czy poważne choroby. Nie wszystkie informacje jednak, które na co dzień przyswajamy, muszą okazać się prawdziwe. Przyjrzyjmy się zatem pewnym stereotypom, które funkcjonują na co dzień i które każdy z nas zapewne bardzo dobrze zna.

Któż z nas nie słyszał o tym, że jedzenie ryb pobudza do pracy nasz mózg? Jest to jak najbardziej prawda! Ryby zawierają duże ilości fosforu, który jest konieczny do tego, aby utrzymać prawidłową strukturę naszej tkanki nerwowej. Niedobór fosforu powoduje przede wszystkim zaburzenia komórek mózgowych. To z kolei przyczynia się do osłabienia naszych zdolności intelektualnych. Dlatego też jak najbardziej warto jeść ryby!

Przechodząc na dietę, często wprowadzamy do niej bardzo duże ilości owoców. są one bardzo zdrowe, pożywne i z całą pewnością okażą się lepszym rozwiązaniem, niż sięganie za dnia po takie przekąski, jak chipsy, orzeszki i tym podobne. Mitem jest jednak, że owoce nie tuczą. Stanowią one bowiem bardzo bogate źródło cukrów, które są łatwo przyswajalne. Spożywanie w nadmiarze tych cukrów przyczynia się z kolei do tego, że zamieniają się one w tłuszcz, a później odkładają się w tkankach. Do najbardziej kalorycznych owoców zalicza się przede wszystkim winogrona, morele oraz brzoskwinie. Z kolei najmniej kaloryczne są jabłka, arbuzy oraz grejfruty.

Decydując się na prowadzenie zdrowego trybu życia, często sięgamy po produkty bez konserwantów. Jest to z całą pewnością bardzo dobre rozwiązanie. Należy jednak zaznaczyć, że wiele substancji, które konserwują żywność, barwią ją i zagęszczają, nie są szkodliwe dla naszego organizmu. Jest to na przykład glutaminian sodu, pektyny, czy sól.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin