Prawdy i mity dotyczące jedzenia

Od dawna zakorzenione zostały pewne stereotypy dotyczące odżywiania się. Jak się okazuje, nie wszystkie informacje, które posiadamy i w które wierzymy, muszą pokrywać się z prawdą. Dla przykładu warto podać, że od lat mówi się o tym, jak bardzo zdrowy jest szpinak, że dodaje on sił i chroni nasz organizm przed anemią. Jest to prawda tylko częściowa. Owszem, zawiera on duże ilości żelaza oraz wapnia, niestety są one wykorzystywane przez nasz organizm w małym stopniu. Przyczyną tego jest bowiem obecność w szpinaku kwasu szczawiowego.

Praktycznie od zawsze słyszymy o tym, jak bardzo szkodliwa jest sól. Prawdą, jest, że spożywana w nadmiernych ilościach rzeczywiście będzie miała negatywne działanie - wywołuje ona bowiem stany zapalne błony śluzowej żołądka i może doprowadzić w konsekwencji do raka żołądka. Ponadto jej nadmiar może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz martwicy tkanki mózgowej. Warto jednak wspomnieć o tym, że sól może mieć także działanie pozytywne. Stosowana jest ona bowiem jako lek chroniący przed kurzajkami oraz przed katarem. Jest ona także wykorzystywana podczas leczenia chorych zatok.

Zwolennicy czerwonego wina wskazują na jego walory związane z dobrym wpływem na serce. To prawda. Wino czerwone zawiera przede wszystkim fosforany oraz żelazo, tym samym łagodzi skutki nerwowości. Posiada ono ponadto naturalne przeciwutleniacze. Spożywanie czerwonego wina w niewielkich ilościach, lecz regularnie zmniejsza ryzyko powstania zawału serca, udaru mózgu, a także choroby wieńcowej.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin