Co jeść, a czego nie jeść?

Nieustannie słyszymy o tym, co powinniśmy spożywać regularnie w naszych posiłkach, a czego raczej unikać, ze względu na szkodliwe działanie pewnych składników zawartych w pożywieniu. Nie wszystko jesteśmy w stanie odłożyć na bok i nie ze wszystkiego możemy zrezygnować. Jak się okazuje, to co powszechnie uznawane jest za bardzo zdrowe, nie do końca musi być tak idealne, natomiast to, co standardowo nazywane szkodliwym, może w rzeczywistości mieć swoje pewne zalety.

Przechodząc na dietę odchudzającą, wiele ludzi rezygnuje ze spożywania ziemniaków oraz makaronu, uznając je za bardzo tuczące. To mit. Jeśli nie będziemy ich spożywać w dużych ilościach, a także nie będziemy ich łączyć z różnego rodzaju sosami, masłem, czy nawet śmietaną, nie musimy mieć obawy, że przytyjemy. Węglowodany, które wchodzą w skład ziemniaków, a także makaronów są znacznie mniej tuczące, niż te, które zawarte są w tłuszczach.

Na co dzień wiele słyszymy też o negatywnym działaniu kawy. Niewiele mówi się jednak o tym, że napój ten bardzo ułatwia trawienie. Kofeina, która jest zawarta w kawie pobudza bowiem żołądek do tego, aby produkował on soki trawienne. Jeśli wypijemy kawę po spożytym posiłki, zdecydowanie szybciej zaczniemy trawić. Nie jest polecane natomiast picie kawy pomiędzy posiłkami. Innym stereotypem znanym od lat jest to, że owoce morza to niezwykły afrodyzjak. Nie zostało to stwierdzone w 100%, choć wszystko wskazuje na to, że faktycznie może tak być. Owoce morza zawierają w sobie cynk w znacznych ilościach - jest to składnik bardzo potrzebny do funkcjonowania, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Zapobiega on chorobom prostaty.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin