Skrzyp

Tak popularny w Polsce skrzyp polny jest np. bardzo bogatym źródłem łatwo przyswajalnej krzemionki, która odgrywa ważną rolę w mineralizacji kośćca, zapobiega przedwczesnym procesom starzenia się organizmu, pomaga odzyskać spłowiałym i zniszczonym włosom ich żywy kolor i elastyczność oraz zapobiega przedwczesnemu siwieniu włosów, korzystnie wpływa na skórę zapobiegając jednocześnie przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.

Z tych powodów skrzyp polny jest często stosowany w preparatach leczniczych na skórę, włosy i paznokcie a preparaty takie uważane są za bardzo skuteczne.

Skrzyp można tez stosować w formie kąpieli z dodatkiem wyciągu z tego zioła. Kąpiele takie wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne co z kolei powoduje usprawnienie cyrkulacji krwi. W ten sposób można zapobiec powstawaniu obrzęków (puchnięciu nóg) i pomarańczowej skorki (cellulitu).

Zewnętrznie skrzyp polny można stosować również w formie płukanek na włosy wzmacniających cebulki włosowe. Zresztą wiele szamponów i odżywek (nie tylko aptecznych) zawiera w składzie wyciąg z tej rośliny.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin