Zioła uspokajające

Do uspokajających roślin leczniczych oprócz wspomnianej już wcześniej melisy zaliczyć można między innymi szyszkę chmielu, ziele męczennicy (działa również przeciwlękowo), kozłek lekarski (inaczej waleriana) czy kwiat lawendy.

Chmiel

- oprócz działania łagodzącego stres działa również rozluźniająco na mięśnie przewodu pokarmowego i pobudza wydzielanie soków trawiennych.

Męczennica

-(zwana też passiflorą) - poprzez swoje działanie przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi.

Kozłek lekarski

- działa rozkurczowo na mięśnie przewodu pokarmowego i drogi żółciowe.

Lawenda

- oprócz łagodzenia niepokoju i objawów nerwicy, działa przeciwskurczowo. Jest również często stosowana w preparatach ułatwiających zasypianie (np. olejek z niej jest dodawany do płynów do kąpieli i żeli pod prysznic stosowanych przed snem). Co ciekawe- można ją zasadzić nawet w przydomowym ogródku a zebrane i ususzone liście wsadzić do bawełnianego woreczka, następnie włożonego między ubrania.

Zioła uspokajające często stosuje się w formie gotowych lub przygotowywanych przez zielarza indywidualnie pod kątem danej osoby mieszanek. Po tego typu preparaty warto sięgnąć, gdy nie radzimy sobie ze stresem (zwłaszcza gdy jest krótkotrwały), ponieważ możemy w ten sposób zapobiec terapii lekami syntetycznymi, które nieraz silnie uzależniają i nawet po krótkim okresie zażywania jest je trudno odstawić.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin