Dziurawiec

Dziurawiec jest ziołem łatwo dostępnym w Polsce. Ma on działanie łagodnie przeciwdepresyjne, stosuje się go przy bezsenności oraz migrenowych bólach głowy. Pobudza trawienie, wydzielanie żółci, działa przeciwzapalnie.

Używając preparatów na bazie dziurawca trzeba bardzo uważać, gdyż uwrażliwia on skórę na wpływ promieni słonecznych (dotyczy to zwłaszcza osób o jasnej karnacji czy posiadających zmiany skórne).

Dziurawiec wchodzi też w interakcje z niektórymi lekami (np. przeciwdepresyjnymi, antykoncepcyjnymi) dlatego przed stosowaniem herbatek czy tabletek z dziurawcem w składzie, trzeba skonsultować się z lekarzem. Dziurawiec jest dostępny w handlu również w postaci nalewek sporządzanych na spirytusie. Nalewki takie są skuteczne w leczeniu zaburzeń pracy wątroby i dróg żółciowych oraz chorób układu pokarmowego.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin