Na co pomaga lawenda?

Lawendę bardzo często stosujemy zwłaszcza latem, gdy mamy poważny problem na przykład z komarami. I rzeczywiście naturalny olejek lawendowy świetnie działa i odstrasza owady. Jednak nie jest to jedyne możliwe zastosowanie lawendy. Bowiem lawenda jest rewelacyjnym środkiem, którego możemy użyć jeśli dokuczają nam powierzchowne rany powstałe w wyniku skaleczeń czy oparzeń, bo ma ona działanie bakteriobójcze i przyspiesza proces gojenia.

Można ją stosować również na żylaki. Co więcej, jeśli będziemy ją często i systematycznie stosować na ranę, unikniemy dzięki temu brzydkich blizn.

Olejek lawendowy jest bardzo wszechstronny ponieważ pomoże zarówno gdy boli nas gardło lub mięśnie, a nawet jeśli dopadnie nas zapalenie pęcherza moczowego. Jest także świetnym środkiem na migrenę.

Olejek lawendowy powinien znajdować się na pewno w każdej kobiecej torebce lub kosmetyczce gdyż doskonale łagodzi stany napięcia przedmiesiączkowego, a nawet stosowany jest w przypadkach braku miesiączki. Jest bardzo ważny ponieważ ma działanie tonizujące czyli najogólniej rzecz ujmując ma bardzo korzystny wpływ na nasz układ nerwowy. Pomaga zatem zwalczyć stres czy bezsenność. Jest wykorzystywany w walce z takimi chorobami jak na przykład bulimia czy anoreksja ponieważ bardzo pobudza łaknienie. Możemy go stosować bezpośrednio na skórę.

Olejek lawendowy, jak widać, ma wiele zastosowań więc może z powodzeniem zastąpić sporą część środków farmakologicznych znajdujących się w naszej domowej apteczce.

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 392

E-mail: kontakt@pzsnstart.org.pl

Blog związany z tematyką zdrowia i naturalnej medycyny. Znajdziesz porady jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, stosować profilaktykę prozdrowotną, aby raz na zawsze zapomnieć o chorobach.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym trybem życia,
i chciałbyś podjąć współpracę w celu pisania na portal, lub masz krytyczne uwagi odnośnie zawartości,

napisz do nas na adres: kontakt@pzsnstart.org.pl

mctu.pl

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka lublin